پنیر گودا
پنیر گودا
2022-10-01
پنیر پیتزا
پنیر پیتزای موزارلای ویژه عاج ۱۸۰ گرم
2022-10-12

پنیر پروسس

پنیر پروسس چیست و چه مضراتی دارد؟

زمانی که وارد یک فروشگاه برای خرید پنیر می‌شوید، قطعا گزینه‌های زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرند وجود انواع پنیر پیتزا انتخاب را برای شما سخت می‌کنند. پنیر پیتزا، پنیر چدار، پنیر تاپینگ و .. از جمله پنیرهای موجود در بازارند که در کنار پروسس قرار می‌گیرند. شاید تا به حال به فکر خرید پنیرهای پروسس موجود در بازار نبوده‌اید؛ چون اساسا نمی‌دانید که این پنیر چیست و چگونه تولید می‌شود. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد پروسس، ویژگی‌ها و مضرات آن صحبت کنیم.

پروسس چیست؟

اگر به خوردن پنیر و مصرف آن در غذاهای مختلف علاقه زیادی داشته باشید، حتما تا به حال نام پنیر پیتزای پروسس را شنیده‌اید. این پنیر با نام پنیر آماده نیز در کشور ایران شناخته می‌شود. با این حال اسم‌های مختلف دیگری نیز برای این پنیر وجود دارد که عبارتند از پروسس آمریکایی، پنیر به عمل آمده و …
همه ما می‌دانیم که پنیرها از شیر تولید می‌شوند و طعم بی‌نظیر آن‌ها از شیر گرفته شده است؛ اما پنیر پروسس نحوه تولید و تهیه خاص‌تری دارد. این پنیر از جمله نوع پنیر دیگر تولید شده است. بنابراین، در پاسخ به اینکه پروسس چیست؟ باید بگوییم یک پنیر باکیفیت که با چند نوع پنیر خوش طعم دیگر درست شده است.
نحوه تهیه این پنیر نیز بسیار ساده است. فقط کافیست که چند نوع پنیر دیگر ذوب شوند و در نهایت با یک سری افزودنی‌ها، این پنیر تهیه می‌شود. معمولا در پنیرهای پروسس طعم‌دهنده، نگهدارنده و نمک بیشتری قرار دارد.

پنیر پروسس چدار چیست؟

شاید تا به حال نام پنیر پیتزای پروسس چدار به گوش شما خورده است؛ اما پنیر پروسس چدار چیست؟ این نوع پنیر در واقع یکی از انواع پنیرهای پروسس است که با کمک پنیر قالبی چدار تولید شده است. خود پنیر چدار از شیر تهیه می‌شود و طعم خوبی دارد. پنیرهای پروسس چدار نیز با کمک این پنیر تهیه می‌شوند و طعم لذیذی دارند.

لیست پنیر پیتزاهای برند عاج و سهولان ار محصولات شرکت نوین نسیم ارومیه

آشنایی با عوارض و مضرات پنیر پروسس

شاید تا به حال برای شما این سوال مطرح شده باشد که مضرات پنیر پیتزای پروسس چیست و چرا برخی از افراد مصرف پنیرهای دیگر را نسبت به این پنیر‌ترجیح می‌دهند؟ در پاسخ به این سوال باید در مورد این نوع پنیر بیشتر صحبت کنیم.
این پنیر نسبت به دیگر انواع پنیرهای موجود در بازار، چربی بالاتری دارد. البته منظورمان از پنیرهای دیگر، پنیرهای طبیعی هستند که با چربی پایین تولید شده‌اند. به همین خاطر، یکی از مضرات مصرف پروسس این است که می‌توانند باعث افزایش چربی خون شوند. از طرفی اگر این پنیرها را به همراه دیگر مواد غذایی پرکالری مانند ساندویچ‌ها و فست فودها مصرف کرد که باید نگران چاقی و اضافه وزن نیز بود.
پروسس دارای مواد نگهدارنده، طعم دهنده و همچنین نمک است. شاید مصرف مقدار کم این پنیر مضرات بسیار زیادی را به همراه نداشته باشد؛ اما افرادی که دارای فشار خون بالا هستند، باید با دقت بیشتری از پنیر پروسس استفاده کنند. چون این پنیر می‌تواند باعث افزایش فشار خون گردد. افرادی که دارای فشار خون بالا هستند، بهتر است از پنیرهایی که درصد نمک و مواد نگهدارنده کمتری دارد، استفاده کنند.
یکی دیگر از مضرات پروسس، ضرر رساندن به قلب است. هر پنیری که درصد چربی بالایی داشته باشد و باعث افزایش کلسترول گردد، می‌تواند برای سلامت قلب مضر باشد. این پنیر نیز دارای درصد چربی و کلسترول بالایی است. بنابراین، این پنیر نمی‌تواند پنیر مناسبی برای افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و عروقی هستند، باشد. افراد سالم هم باید با دقت بیشتری از این پنیر استفاده کنند.

نمایندگی فروش پنیر پیتزا

شرکت نوین نسیم به عنوان تولید کننده پنیر پیتزا آماده ارائه خدماتی همچون واگذاری نمایندگی پنیر پیتزا و یا فروش عمده‌ی پنیر پیتزای تاپینگ می‌باشد. این شرکت آمادگی خود را درجهت عرضه عمده پنیر پیتزا به متقاضیان اعلام می‌دارد.

پروسس چه کاربردهایی دارد؟

شاید تا به حال به فکر خرید پنیر پیتزا پروسس نیفتاده باشید؛ اما با توجه به تفاوت‌های میان پروسس و دیگر پنیرها، استفاده از این نوع پنیر برای پخت برخی از غذاها بسیار رایج است. پروسس در گروه پنیرهایی قرار می‌گیرد که به راحتی ذوب می‌شود. بنابراین، می‌توان آن را در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار داد.
شکل پنیر پروسس مانند شکل پنیر چدار قالبی است. به همین خاطر، می‌توان آن را به صورت لایه لایه برش زد و در ساندویچ‌های مختلف مانند ساندویچ همبرگر و‌هات داگ مورد استفاده قرار داد. بنابراین، پنیر پروسس در گروه پنیرهای خوش طعم قرار می‌گیرد که می‌تواند در بسیاری از غذاها کاربرد داشته باشد.
دلیل پرکاربرد بودن پنیر پروسس، قیمت ارزان آن نیز هست. به همین خاطر، در بسیاری از مغازه‌های ساندویچ فروشی، این پنیر برای پخت انواع ساندویچ مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته برخی از افراد نیز دوست دارند که به استفاده از پنیر صبحانه، از این پنیر برای وعده صبحانه خودشان استفاده کنند.

تفاوت پنیر پیتزای پروسس و تاپینگ، موزارلا و پنیر پیتزا

زمانی که قصد خرید پنیر پیتزای پروسس یا هر نوع پنیر دیگری دارید، اولین سوالی که برای شما مطرح می‌شود تفاوت پنیر پروسس و موزارلا و یا فرق پروسس با پنیر پیتزاست. به‌هرحال شما قصد دارید که پنیر پروسس را برای پخت غذا مصرف کنید و بسیار مهم است که در مورد تفاوت پنیر پیتزا پروسس و پنیر تاپینگ اطلاعات کافی کسب کنید.  پروسس با پنیر پیتزا و پنیر موزارلا که یک پنیر اصلی پیتزاست، تفاوت‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تفاوت پنیر پروسس و تاپینگ
تفاوت پنیر پروسس و تاپینگ

تفاوت در طعم و رنگ
پنیر پتیزای پروسس به دلیل اینکه دارای طعم‌دهنده و برخی از رنگ‌های خوراکی است، نسبت به پنیرهای دیگر مانند پنیر پیتزا رنگ متفاوتی دارد. همچنین، طعم این پنیر نسبت به دیگر انواع پنیرها متفاوت است. از طرفی می‌توان این پنیر را با طعم‌های مختلفی خریداری کرد که این امکان برای خرید پنیر پیتزا یا هر نوع پنیر دیگه‌ای وجود ندارد.
تفاوت در قیمت پنیر
یکی از مهم‌ترین تفاوت پروسس با پنیر پیتزا و دیگر پنیرها، قیمت است. پنیر پروسس با قیمت ارزان‌تری نسبت به دیگر پنیرهای موجود در بازار همچون پنیر چدار و پنیر گودا قابل خریداری است.
تفاوت در شکل و قالب بودن
پنیر پیتزای پروسس به شکل قالبی تهیه می‌شود. دلیل این موضوع نیز همگن بودن این نوع پنیر به دلیل نحوه تولید آن است.
نحوه تهیه و مواد اولیه به کار رفته
همانطور که در این مقاله هم به این موضوع اشاره کردیم، پنیرهای پروسس از‌ترکیب چند پنیر تولید می‌شوند. این در حالی است که پنیرهای پیتزا و تاپینگ و … از شیر تولید می‌شوند.
تفاوت در نحوه نگهداری
پنیرهای پروسس دارای مواد نگهدارنده هستند. پس می‌توان آن‌ها را تا زمان طولانی‌تری در یخچال و دمای مناسب نگهداري کرد؛ اما امکان نگهداری پنیر موزارلا در مدت زمان طولانی وجود ندارد.

لیست محصولات پروسسِ عاج و سهولان 

پنیر پیتزای عاجپنیر پیتزای سهولان

پنیر پیتزای پروسس عاج ۲٫۵ کیلویی

پنیر پیتزای سهولانپنیر پیتزای عاج

پنیر پیتزای پروسس سهولان ۲ کیلویی

پنیر پیتزای سهولانپنیر پیتزای عاج

پنیر پیتزای پروسس سهولان ۲٫۵ کیلویی

قیمت پروسس چقدر است؟

یکی از مزیت‌های پنیر پیتزای پروسس نسبت به دیگر انواع پنیرهای موجود در بازار که با نام پنیرهای طبیعی نیز شناخته می‌شوند، قیمت این پنیر است. قیمت پنیر پروسس بر اساس عوامل مختلفی از جمله کیفیت پنیر تعیین می‌شود. با این حال، باید در نظر داشت که این نوع پنیر نسبت به دیگر پنیرهای موجود در بازار دارای قیمت مناسب‌تری هست. بنابراین، می‌توان آن را با هزینه کم خریداری کرد و برای پخت انواع غذاها از آن استفاده نمود.

خرید پنیر پروسس
خرید پنیر پروسس و اطلاع از قیمت این نوع پنیر

نتیجه‌گیری

این روزها همه ما به دنبال پخت غذاهای خوش‌طعم و خوش رنگ هستیم. پروسس دقیقا همان چیزی است که می‌توانید برای ایجاد طعم لذیذ در غذا مورد استفاده قرار گیرد. این پنیر دارای تنوع بالا در طعم و رنگ است. البته فارغ از تمامی‌خوش طعم بودن و ارزان بودن این پنیر، باید به مضر بودن آن هم توجه داشت و در مصرف آن زياده‌روی نکرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید