اشتباهات موجود در پختن پیتزا و نحوه‌ی پرهیز کردن از آنها

نشانه‌های فاسدشدن پنیر چیست
چگونه از پنیر نگهداری کنیم؟
2023-06-21

اشتباهات موجود در پختن پیتزا و نحوه‌ی پرهیز کردن از آنها

اشتباهات موجود در پختن پیتزا

 این اشتباهات را در زمان پخت پیتزا انجام ندهید 

پیتزا یکی از راحت‌ترین غذاها است که می‌توانید پنیر پیتزا مرغوب در خانه درست کنید. زمانی که خمیر به عمل آید، فقط مسئله‌ی پر کردن لایه‌رویی با تمام مواد مورد علاقه‌ی خود باقی می‌ماند و بیش از ۱۰ دقیقه طول نمی‌کشد تا آن را از فر بیرون آورید. اما مسلما، برخی از موارد وجود دارد که ممکن است حتی در این غذای ساده به درستی انجام نشود و هیچ چیز مأیوس‌کننده تر از پیتزا با کیفیت پایین نیست. پنج اشتباه رایج را به هنگام درست کردن پیتزا بررسی کنید و تحت هر شرایطی دفعه‌ی بعدی که می‌خواهید در خانه پیتزا درست کنید از آن‌ها پرهیز کنید. راحت است و فقط به صبر و کمی خویشتن‌داری نیاز دارد.

لایه رویی بیش از اندازه در پیتزا

 پنیر بیش از حد 

ممکن است فکر کنید که اشتباهی به نام پنیر بیش از حد وجود ندارد (ما هم همینطور فکر می­کردیم) اما وقتی بحث پیتزا مطرح می­شود، پنیر بیش از حد خوشایند نیست. اول اینکه، پنیر بیش از حد به معنای مقدار زیادی از چربی است. دوم اینکه، یک پیتزا می­تواند مقدار مشخصی از پنیر را روی خود نگه دارد. اگر نمی­توانید از ریختن پنیر دست بکشید، به اندازه­ی کافی پنیر بریزید تاحدی که سس را پوشش دهد، پیتزای شما زیر حجم سنگینی از آن همه لبنیات متلاشی خواهد شد.

 لایه رویی بیش از اندازه 

درست مانند پنیر بیش از اندازه، لایه رویی بیش از اندازه نیز می­تواند مشکلاتی را برای پیتزا ایجاد کند. نه تنها خمیر پیتزای شما بیش از حد سنگین خواهد شد بلکه در پختن نیز مشکل ایجاد می­کند. هر چقدر لایه رویی بیشتر باشد، زمان بیشتری جهت پختن طول خواهد کشید. ضمنا خمیر پیتزا در زمان عادی پخت خود خواهد پخت و این به این معناست که یا خمیر شما بیش از حد پخته خواهد شد (یا به عبارتی سوخته) یا لایه رویی پخته نشده خواهد بود.

لیست پنیر پیتزای تاپینگ برندهای عاج و سهولان

پنیر بیش از حد روی پیتزا

 خمیر نازک 

ما طرفدار خمیر نازک هستیم بنابراین تمایل شما به پهن کردن خمیر پیتزا به نازک­ترین حالت ممکن را درک خواهیم کرد. اما انجام این کار ریسک هم دارد و آن هم این است که هنگام پهن کردن خمیر بسیار نازک یا آن پاره خواهد شد قبل از اینکه فرصت آن را داشته باشید که لایه­ی رویی آن را پر کنید یا پس از اینکه پخته شود سس، پنیر یا لایه رویی را نگه نخواهد داشت. خمیر پیتزای خود را با دقت پهن کنید و قبل از اینکه بیش از حد نازک شود از آن دست بکشید

 خمیر خیس 

خمیر خیس می­تواند به چند دلیل اتفاق افتد (مانند اضافه کردن لایه رویی که بیش از حد آب دارد) اما دلیل اول آن این است که پیتزا در فر با دمای بالای کافی پخته نشده است. اجازه دهید فر شما تا ۵۰۰ درجه داغ شود (یا نزدیک ترین میزان ممکن به آن باشد). می دانیم که بی تاب هستید تا پیتزا را بخورید اما هر چقدر فر داغ­تر باشد، پیتزای شما بهتر خواهد بود و سریع­تر پخته خواهد شد.

 عجله کردن 

می­دانیم به محض اینکه پیتزا را در فر قرار دهید، کل آشپزخانه شما با بوی فوق­العاده پیتزا خانگی پر خواهد شد. می خواهید فورا آن را بخورید و اگر به آن در فر نگاه کنید و آماده به نظر رسد، ممکن است وسوسه شوید که این کار را انجام دهید. اما به یاد داشته باشید که یک پیتزا بطور کلی ۴-۳  دقیقه پس از اینکه «آماده» به نظر رسید باید در فر بماند. باید مطمئن شوید که خمیر زیر لایه رویی کاملا پخته شده­است.

فروش عمده پنیر پیتزا

شرکت نوین نسیم به عنوان تولید کننده پنیر پیتزا آماده ارائه خدماتی همچون واگذاری نمایندگی پنیر پیتزا و یا فروش عمده‌ی پنیر پیتزای تاپینگ می‌باشد . جهت کسب نمایندگی فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست نمایندگی یا سفارش عمده پنیر پیتزا را تکمیل و ارسال نمایید.

 صبر نکردن جهت خنک شدن آن 

همه­‌ی ما ویژگی مثبت صبور بودن را دارا نیستیم به خصوص وقتی بحث پیتزا مطرح می­شود. اما اگر اجازه دهید که پیتزای شما ۳-۲ دقیقه پس از بیرون آمدن از فر خنک شود،  تفاوت زیادی ایجاد خواهد شد. نه تنها پنیر زمان کافی جهت سفت شدن را خواهد داشت بلکه همچنین می­توانید از سوختن سقف دهان خود جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید