ماهیت پنیر
ماهیت پنیر
2023-06-09
اشتباهات موجود در پختن پیتزا
اشتباهات موجود در پختن پیتزا و نحوه‌ی پرهیز کردن از آنها
2023-07-09

چگونه از پنیر نگهداری کنیم؟

نشانه‌های فاسدشدن پنیر چیست

 نگهداری پنیر 

نشانه‌های فاسدشدن پنیر چیست و چگونه باید از آن‌ها جلوگیری کرد؟ پاسخ سوال‌هایتان را می‌توانید از این‌جا پیدا کنید!

از هرگونه بسته‌بندی پلاستیکی خودداری کنید

بسته‌بندی‌کردن پنیر شما در هر نوع پلاستیک، چه سلفون و چه کیسه‌ی پلاستیکی، باعث انباشه‌شدن مقدار زیادی رطوبت در پنیر می‌شود. قرار دادن پلاستیک روی پنیر با کشیدن سلفون روی آن نیز قشر حفاظتی سطح پنیر را دچار تغییراتی می‌کند و این موضوع، باعث از بین رفتن طعم و مزه‌ی واقعی انواع پنیر می‌شود.

چگونه از پنیر نگهداری کنیم

 از فویل آلومینیومی و یا کاغذ روی پنیر استفاده کنید 

با پیچیدن کاغذ مومی (کاغذ وکس) و فویل آلومینیومی روی پنیر خود، قادر خواهید بود ماندگاری آن را افزایش دهید. این کار باعث جلوگیری از خشک‌شدن پنیر و هم‌چنین رسیدن هوای کافی به آن می‌شود و به شما این اطمینان را می‌دهد که پنیرتان، تا حداکثر زمان ممکن، سالم باقی می‌ماند. وقتی پروسه‌ی پیچیدن کاغذ وکس یا فویل آلومینیومی روی پنیرتان تمام شد، آن را درون ظرف دربسته‌ای قرار دهید تا میزان رطوبت کافی را کسب کند. یک محفظه‌ی پلاستیکی محکم علاوه بر جلوگیری از انتشار بوی شدید پنیر، از آن در برابر فشارها و ضربات وارده محافظت می‌کند.
بهتر است از کاغذ وکس‌شده برای پنیرهای نرم مثل بری (Brie) و کاممبر (Camembert)، و از فویل آلومینیومی برای پنیرهای سفت‌تر مثل چدار و پارسمان استفاده کنید.

 پنیرتان را محکم بسته‌بندی نکنید

آمونیاک یکی از فراورده‌هایی است که توسط پنیر آزاد می‌شود. اگر پنیری هیچ‌گاه نتواند آمونیاکش را خارج کند، فاسد شده و بوی نامطبوعی از خود خارج می‌کند. بسته‌بندی نمودن خیلی محکمِ پنیر باعث می‌شود نتواند به خوبی رطوبت مورد نیازش را آزاد کند و این بوی ناخوشایندی به وجود می‌آید. هم‌چنین وقتی در حال پیچیدن فویل آلومینیومی دور پنیر خود هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که فضای کافی برای رسیدن هوا به پنیرتان وجود داشته باشد.

لیست پنیر پیتزای تاپینگ برندهای عاج و سهولان

کاغذ پنیرتان را تعویض کنید

 کاغذ پنیرتان را تعویض کنید 

وقتی می‌خواهید پنیرتان را ببرید یا از آن هر استفاده‌ی دیگری کنید، مجبور به حذف‌نمودن روکش آن خواهید بود. سعی کنید تا باکتری دستان‌تان یا آلودگی‌های سایر محصولات غذایی اطراف، روی سطح پنیرتان نفوذ نکند. برای این کار، بهتر است بعد از هر بار استفاده‌تان از پنیر، از کاغذ جدیدی استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود رطوبت داخل پنیر متعادل بماند و پنیرتان طعم تازه‌اش را حفظ کند.

پنیرتان را در کشوی سبزیجات نگهداری کنید

حین نگهداری پنیر، باید به مسئله‌ی دمای نگهداری آن توجه ویژه‌ای شود. برای اکثر پنیرها، دمای ۵ تا ۷ درجه سانتی‌گراد، می‌تواند پنیر را تا چند هفته سالم نگه دارد؛ البته با این فرض که پنیر به‌خوبی بسته‌بندی شده باشد. قراردادن پنیر درون یخچال، سرعت کامل‌شدن طعم آن را کاهش می‌دهد؛ درحالی‌که مکان‌های نگهداری گرم‌تر، احتمال کپک‌زدن آن را افزایش می‌دهد. جدا از این مسائل، گذاشتن پنیر درون یخچال باعث خشک شدن و از بین رفتن رطوبت درونی آن نیز می‌شود. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در نگهداری پنیرتان انجام دهید، قراردادن آن درون جایی است که سبزیجات خشک‌تان را نگه می‌دارید.
اگر هم قصد استفاده از یخچال را دارید، به خاطر داشته باشید بهتر است چند ساعت قبل از میل‌کردن پنیر، آن را از درون یخچال بیرون بیاورید تا در دمای اتاق، به فرم عادی خود برگردد.

 حس بویایی خود را به کار بگیرید 

اگر به اندازه‌ی کافی حرفه‌ای باشید، حتی با نگاه‌کردن به پنیر، می‌توانید اطلاعات زیادی را درمورد آن به دست بیاورید. از لمس‌نمودن، بوییدن و بررسی کلی پنیرتان نترسید و همواره حواستان به میزان رطوبت یا خشکی آن باشد. اگر پنیرتان خراب شده باشد، می‌توانید به‌راحتی این موضوع را از روی ظاهرش متوجه شوید. اگر بوی نامطبوع (بخار) آمونیاک درون پنیرتان حس می‌شود، وقت آن است که پنیرتان را دور بیندازید. البته لازم به ذکر است رعایت نکات نگه‌داری درست پنیر، احتمال فاسدشدن آن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 انواع پنیر 

اگر دوست دارید کمی بیشتر درباره‌ی انواع پنیر اطلاعات کسب کنید، به خواندن ادامه بدهید!

پنیر رگه‌آبی (بلوچیز)

پنیر رگه‌آبی از مزه‌ی تند و متمایزی برخوردار است. کپک خوراکیِ آبی‌رنگی سراسر این پنیر را، هم از درون و هم از بیرون، دربرگرفته. یکی از کلیدی‌ترین مسائلی که در تولید این نوع پنیر وجود دارد، نیاز قابل توجهش به اکسیژن است؛ از این رو حین ساخته‌شدن این پنیر سوزن‌هایی درون آن زده می‌شود تا هوا بتواند به‌خوبی از طریق این سوراخ‌ها، وارد شود. اگر پنیر رگه‌آبی‌تان رنگ زرد به خود گرفته یا بوی آمونیاک می‌دهد، بهتر است آن را دور بیندازید چراکه به احتمال بسیار زیاد، فاسد شده.

پنیر سفید

پنیر سفید دارای طعمی ملایم و شیری است. پنیر سفیدی که نرسیده باشد، هنوز از درون سفت است؛ هر چه پنیر رسیده‌تر می‌شود، نرمی داخل آن نیز افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر این، انواع مختلفی از پنیر سفید وجود دارد که بو و مزه‌شان بسیار قوی و برجسته است. در شکل‌گیری پنیر سفید، کپک‌های خوراکی بر روی سطح پنیر به وجود می‌آید.

پنیر رد اسمیر (Red Smear Cheese)

این دسته از پنیرها دارای طعم و رایحه‌ای غنی و معطر هستند. در شکل‌گیری این دسته از پنیرها، هر چه جلوتر می‌رویم، سطح پنیر نارنجی‌تر و مزه‌ی آن قوی‌تر می‌شود.  برای تجربه‌ی هرچه کامل‌تر طعم این دسته از پنیرها، می‌توانید قشر کناری (rind) خوشمزه‌ی آن را نیز میل کنید.

فروش عمده پنیر پیتزا

شرکت نوین نسیم به عنوان تولید کننده پنیر پیتزا آماده ارائه خدماتی همچون واگذاری نمایندگی پنیر پیتزا و یا فروش عمده‌ی پنیر پیتزای تاپینگ می‌باشد . جهت کسب نمایندگی فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست نمایندگی یا سفارش عمده پنیر پیتزا را تکمیل و ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید