عرضه عمده پنیر تاپینگ
پنیر پیتزای تاپینگ عمده
2022-11-09
فواید و مضرات پنیر پیتزا
فواید و مضرات پنیر پیتزا
2023-04-07

انواع مختلف پنیر را بشناسید

کامل ترین مقاله برای شناخت انواع پنیر

پنیر یکی از مهمترین مواد غذایی لبنی در دنیا است که به عنوان مهم‌ترین عنصر در تهیه بعضی از غذا به شمار می‌آید. پنیر علاوه بر اینکه در دستور پخت غذاهای محتلف جای دارد به عنوان یک میان وعده محبوب نیز شناخته می‌شوند. با گذشت قرن ها از پیدایش پنیر در زندگی بشر تا به امروز انواع مختلف پنیر تولید و مصرف شده‌اند. که نوین نسیم در این مقاله قصد دارد بیش از ۴۰ نوع پنیر مختلف را با توصیف طعم، رنگ و ویژگی‌های دیگر آنها معرفی نمایید که به شما در شناخت کامل انواع پنیر کمک خواهد کرد.

پنیر آمریکایی

پنیر آمریکایی، پنیری خامه‌ای و نرم است که از ترکیب پنیرهای طبیعی تهیه می‌شود. همچنین به اشکال مختلفی از جمله برش‌های جداگانه بسته‌بندی شده پنیر، قطعات کوچک خرد‌شده و قطعات بزرگ وجود دارد. این پنیر به خوبی ذوب می‌شود.

پنیر آمریکایی
پنیر آسیاگو

پنیر آسیاگو

آسیاگو، یک پنیر با طعم مغزدار است که به دو شکل تازه و رسیده وجود دارد. فرم تازه دارای رنگ سفید مایل به خاکستری است و نرم‌تر و لطیف‌تر است، در حالی که آسیاگو رسیده مایل به زرد و تا حدی ترد است. آسیاگو را بسته به عمرش، می توان رنده یا ذوب کرد و یا آن‌ را برش داد.

فروش عمده پنیر پیتزا مرغوب

برندهای صادراتی عاج و سهولان

شرکت نوین نسیم ارومیه صادر کننده انواع پنیر پیتزای با کیفیت در نظر دارد برای علاقه مندان فرصت ویژه اعطای نمایندگی پنیر پیترا و امکان فروش عمده پنیر پیتزا را فراهم آورد. جهت اطلاع از شرایط همکاری با نوین نسیم با ما تماس بگیرید.

پنیر آبی

پنیر آبی یک نام عمومی برای پنیرهایی است که با کشت پنسیلیوم تهیه‌شده‌اند، که لکه ها یا رگه‌های «آبی» ایجاد می‌کند. پنیر آبی بوی مشخصی دارد و به عقیده برخی، خوش‌مزه است. پنیرهای آبی را می‌توان به شکل خرد یا ذوب‌شده خورد.

پنیر آبی
پنیر بوکونچی

پنیر بوكونچینی

بوكونچینی، به معنی «گاز كوچك»، گلوله‌هایی به اندازه تخم‌مرغ از پنیر موزارلا است. این پنیر، سفید، بدون پوسته، خام و دارای بافتی انعطاف‌پذیر و با طعمی شیرین و کره‌ای است. بوكونچینی را می‌توان همانگونه كه هست یا به شکل ذوب‌شده استفاده کرد.

پنیر بری

بری یک پنیر سفید و نرم است. این پنیر به شکل گرد و گاهی در یک جعبه کوچک چوبی عرضه شده و یک دسر عالی محسوب می‌شود. متخصصان توصیه می‌کنند از آن در دمای اتاق استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: پنیر پیتزا        ماهیت پنیر چیست؟

پنیر بری
پنیر بوراتا

پنیر بوراتا

بوراتا پنیری تازه بوده که دارای یک لایه نازک پنیر است که با کشک رشته‌ای و خامه‌ی تازه در داخل آن مخلوط شده است. این پنیر، عطر و طعم چرب و شیرینی دارد و به خوبی با سالاد، نان برشته و غذاهای ایتالیایی جور می‌شود.

پنیر کاممبرت

پنیر کاممبرت تازه، شیرین، سفت و ترد است، اما با گذشت زمان نرم‌تر شده و بخش داخلی آن آبکی می‌شود. این پنیر دارای طعمی چرب و شیرین و کره‌ای است و پوسته‌ای دارد که قابل خوردن است.

Camembert پنیر کاممبرت , پنیر کممبرت
پنیر چدار cheddar cheese

پنیر چدار

این پنیر محبوب، انواع مختلفی دارد. طعم آن از خامه‌ای تا تند متغیر بوده و رنگ آن می‌تواند در حدود سفید طبیعی تا نارنجی کدو‌تنبل باشد. بافت پنیر چدار با گذشت زمان تغییر کرده و خشک‌تر و ترد‌تر می‌شود.

کشک‌های پنیری

در ایالات متحده و کانادا محبوب بوده و دارای بافتی انعطاف‌پذیر یا کشسان است و می‌تواند دارای طعم‌های متفاوتی باشد. می توان آنها را به عنوان میان وعده و یا در دستور العمل‌های غذایی مانند پوتین استفاده کرد.

کشک های پنیری
پنیر کلبی

کلبی چدار

گرچه به نظر شبیه به چدار می‌آید، اما کلبی بافت نرم‌تری دارد و میزان تندی آن کمتر است. بعضی اوقات آن را با پنیرهای مختلف، مثلا مونتری‌جک، مخلوط می‌کنند تا کلبی‌جک درست کنند.

پنیر کولبی‌جکی

این پنیر نارنجی و سفید، ترکیبی از پنیر نارنجی کلبی و پنیر سفید مونتری‌جک است. از آنجاییکه این پنیر به خوبی ذوب می شود اغلب از آن در ساندویچ های کبابی، سبزیجات پخته‌شده و سایر غذاهای گرم استفاده می‌کنند.

پنیر کولبی‌جک
پنیر بسته سرد(Cold Pack)

پنیر بسته سرد(Cold-Pack)

پنیر بسته سرد(Cold Pack) ترکیبی از دو یا چند نوع پنیر طبیعی تازه و رسیده ‌است. این پنیر، نرم، خامه‌ای و ترد است و به شکل ظرف‌های بزرگ، توپی، استوانه‌ای و بسته‌بندی‌های دیگر عرضه می‌شود.

پنیر کوتیجا 

این پنیر سفت و ترد در ابتدا حالتی نرم و نمکی داشته و با گذشت زمان به میزان تندی آن اضافه می‌شود. این پنیر ذوب نمی‌شود ، بنابراین آن‌را روی انواع سوپ‌ها، تاکو، توستادا و مواردی از این قبیل رنده می‌کنند.

پنیر کوتیجا
پنیر دلمه

پنیر دلمه

پنیر دلمه‌ای را با جدا‌کردن آب دلمه از شیر دلمه‌شده درست می‌کنند و برخلاف انواع دیگر پنیرها، فشرده نمی‌شود بنابراین خامه‌ای و قلنبه قلنبه باقی می‌ماند. می توان آن را به تنهایی، با میوه، نان تست و غیره خورد.

اخذ نمایندگی فروش پنیر پیتزا

برندهای صادراتی عاج و سهولان

شرکت نوین نسیم ارومیه صادر کننده انواع پنیر پیتزای با کیفیت در نظر دارد برای علاقه مندان فرصت ویژه اعطای نمایندگی پنیر پیترا و امکان فروش عمده پنیر پیتزا را فراهم آورد. جهت اطلاع از شرایط همکاری با نوین نسیم با ما تماس بگیرید.

پنیر خامه‌ای

پنیر ط: پنیر خامه‌ای با افزودن خامه به شیر تهیه می‌شود. این پنیر در یک قالب، گاهی با افزودنی‌های مزه و بو، عرضه شده و به راحتی پخش می شود. عطر و طعم آن ملایم و کمی تند است.

پنیر خامه‌ای
پنیر امنتال

پنیر امنتال

وقتی مردم به «پنیر سوئیسی» فکر می‌کنند، احتمالاً در فکر آنها امنتال (همچنین به عنوان امنتالر شهرت دارد) است. وقتی دلمه های پنیر پخته و فشرده می شوند ، حباب هایی تشکیل شده که باعث ایجاد حفراتی در پنیر می‌شوند. این پنیر شیرین و تند است و به‌خوبی ذوب می‌شود.

پنیر فارمر

پنیر فارمر از فشرده‌کردن پنیر دلمه‌ای برای از‌بین‌بردن رطوبت اضافی آن تهیه می‌شود. سپس ممکن است آن را در گیاهان یا گوشت‌های دودی بپیچند. بسته‌بندی آن بسته به سازنده آن متفاوت است.

پنیر فارمر
پنیر فتا

پنیر فتا

پنیر فتا اگرچه به طور سنتی با شیر گوسفند یا بز درست می‌شود، اما از شیر گاو نیز می‌توان برای تهیه‌ی فتا استفاده‌کرد. این پنیر تند و ترد است.

پنیر موزارلای تازه

موزارلای تازه پنیر تازه‌ای است که با کش‌آوردن دلمه‌ی پنیر درست شده و سپس آن را به شکل توپ‌هایی در‌می‌آورند. آنها را برای تازه نگه‌داشتن در آب قرار می‌دهند.

پنیر موتزارلا
پنیر گورگونزولا:

پنیر گورگونزولا

پنیر گورگونزولا یکی از قدیمی‌ترین انواع پنیر آبی در جهان است. این پنیر بافتی نرم و ترد دارد و طعم آن می‌تواند از خامه‌ای تا تند متغیر باشد.

پنیر گودا

گودا پنیری نیمه سخت تا سخت با عطر و طعمی ملایم است. گودا بسته به سن آن در انواع مختلفی وجود دارد. پنیر گودا را می توان رنده کرد، برش داد، به شکل مکعب درآورد و ذوب کرد.

پنیر گودا
پنیر گرویر

پنیر گرویر

پنیر گرویر که کمی متخلخل است به دلیل طعم‌های میوه‌ای، خاکی و مغزدارش معروف است. به خوبی ذوب شده و طعمی شور، بدون اینکه بر سایر مزه‌ها غلبه کند، به آن اضافه می‌شود. معمولاً در ساندویچ‌ها، در غذاهای گرم، روی سوپ پیاز فرانسوی و موارد مشابه استفاده می‌شود.

پنیر هالومی

پنیر  هالومی به دلیل نقطه ذوب بالای آن معروف است بنابراین اغلب سرخ شده یا کبابی می‌شود. گرچه اغلب از شیر بز و گوسفند تهیه می‌شود، ممکن است از شیر گاو نیز در تهیه‌ی آن استفاده‌شود. بافت آن شبیه موزارلا است، در حالی که طعمی قوی و شور دارد. پس از پخته شدن، از شور‌بودن آن کاسته‌شده و خامه‌ای‌تر می‌شود.

پنیر هالومی
پنیر هاوارتی

پنیر هاوارتی

پنیر هاوارتی، پنیری نیمه نرم، دارای عطر و طعم کره‌ای است. می‌توان آن را خلال، کباب یا ذوب کرد.

پنیر جارلزبرگ

پنیر جارلزبرگ پنیری لطیف و نیمه نرم است که به دلیل سوراخ‌های باز و نامنظم آن شبیه امنتال است. این پنیر قابلیت ذوب‌شدن دارد و در غذاهای گرم، ساندویچ ها و موارد مشابه استفاده‌ می‌شود.

پنیر جارلزبرگ
پنیرلیمبرگر

پنیر لیمبرگر

پنیر لیمبرگر به دلیل بوی تندش شهرت دارد. این پنیر، نیمه نرم بوده و با وجود رایحه بدش دارای طعمی ملایم است. این پنیر که با گذشت زمان نرم می‌‌شود، با نان چاودار تیره و پیاز ترکیب خوبی را می‌سازد.

پنیر ماسکارپونه

ماسکارپونه پنیری نرم و غلیظ با میزان چربی بالا است. این پنیر به داشتن بافت نرم و عطر و طعم خامه ای تا کره ای شناخته می‌شود و می‌توان از آن در غذاهای شیرین و شور استفاده‌کرد.

پنیر ماسکارپونه
پنیر موزارلای عمده

پنیر موزارلا

موزارلا شبیه موزارلای تازه، تکه تکه شده و به صورت رشته‌هایی ورز ‌داده‌ می‌شود که به قابلیت کشش آن کمک می کند. به خوبی ذوب شده و معمولاً روی پیتزا استفاده می‌شود.

پنیر مونستر

پنیر مونستر

مونستر پنیری نرم با رنگ زرد روشن و دارای پوسته‌ای نارنجی است. طعم آن می تواند از ملایم و بی‌مزه تا تند متفاوت باشد. از آنجا که به‌خوبی ذوب می‌شود ، می‌توان از آن در ساندویچ‌ها، چیزبرگر و موارد مشابه استفاده‌کرد.

پنیر نوفشاتل

این پنیر سفید و نرم از نظر ظاهری شبیه کاممبرت است اما در فرم‌ها، اشکال و اندازه‌های مختلف ساخته‌می‌شود. برخلاف پنیرهای مشابه، نوفشاتل دارای بافتی دانه‌دار است.

پنیر نوفشاتل
پنیر(Paneer)،

پنیر(Paneer)

پنیر(Paneer)، پنیر تازه‌ای است که اغلب در غذاهای جنوب آسیا استفاده می‌شود. این پنیر، مرطوب، نرم و دارای بافتی ترد است و در فرآیندی مشابه ریکوتا درست می‌شود.

بیشتر بخوانید: اصول نگهداری از پنیر

پنیر پارمسان

پنیر پارمسان دارای بافتی سخت، زبر و طعمی میوه‌ای و مغزدار است. می‌توان آن را روی پاستا رنده کرد یا از آن در سوپ و مواردی از این قبیل استفاده‌کرد.

پنیر پارمزان
پنیر جک فلفلی

پنیر جک فلفلی

جک فلفلی از انواع جک مونتری است که با فلفل و اغلب سبزیجات و ادویه‌جات طعم‌دار شده تا به آن طعم خوبی داده‌شود. این پنیر نیمه‌نرم، تند و همچنین کره‌ای است. در نتیجه، با کواسادیلا، همبرگر و موارد مشابه به خوبی جور می‌شود.

پنیر پروولون

این پنیر نیمه سخت دارای رنگ زرد روشن تا سفید است و طعمی شیرین دارد. این پنیر در انواع دودی و غیر‌دودی وجود داشته و برای بسیاری از افراد، از مواد اصلی ساندویچ است.

پنیر پروولون

محصولات شرکت نوین نسیم ارومیه

لیست کامل محصولات

پنیر ریکوتا

پنیر ریکوتا

این پنیر تازه از پنیر دلمه نرم‌تر بوده و در عین سفت‌بودن، جامد نیست. این پنیر عطر و طعمی ملایم دارد که به خوبی با غذاهایی مثل لازانیا و چیزکیک جور است.

پنیر رومانو

این پنیر سفت، وقتی با شیر گاو درست‌شود، می‌تواند طعمی دلپذیر‌تر از پارمسان داشته‌باشد. اغلب روی پاستا، سالادها یا در سس‌ها رنده می‌شود.

پنیررومانو
پنیر رشته‌ای

پنیر رشته‌ای

این پنیر طبق گفته‌ها، نوعی موزارلا است که به شکل استوانه‌های کوچک ساخته می‌شود و می‌توان آن را به صورت رشته‌هایی از هم جدا کرد. این پنیر طعم های مختلفی دارد.

پنیر سوئیسی

سوئیسی در واقع یک نام عمومی برای یک نوع پنیر، از جمله انواع امنتال و پنیرهای سوئیسی کوچک، است. این پنیر با سوراخ‌ها و رنگ زرد کمرنگ یا روشن آن شناخته‌می‌شود. پنیر سوئیسی با میوه‌ها و سبزیجات و در ساندویچ‌ها ترکیب خوبی را ایجاد می‌کند.

پنیر سویسی و سوراخ های آن

دیدگاهتان را بنویسید