بهترین جایگزین پنیر پیتزا

علی رغم اینکه پنیر پیتزا یکی از لذیذ ترین چاشنی ها در دنیا شناخته می‌شود اما بعضا به خاطر برخی از محدودیت های پزشکی، رژیمی و … به دنبال جایگزینی برای پنیر پیتزا می‌گردید. این محدودیت ها می‌تواند به دلیل رژیم پزشکی یا رژیم لاغری و یا تغییر سبک زندگی و گرایش به سمت گیاه خواری باشد. در این بخش سعی کردیم لیست موادی که می‌توانند جایگزین پنیر پیتزا در رسپی پیتزا باشند را عنوان نموده‌ایم.

جایگزین پنیر پیتزا در غذا

همین ابتدای امر اعتراف می‌کنم که موارد لیست شده به هیچ عنوان قابلیت ارائه طعم لذیذ پنیر پیتزای واقعی را ندارند، اما پیشنهاد می‌کنم یکبار هم که شده این مواد را در رسپی خود بکار بگیرید طعم‌های جدید را تجربه کنید. از سوی دیگر پنیر پیتزا با وجود اینکه سرشار از کلسیم، منبع مواد معدنی، پروتئینی و … ارزش غذایی بالایی دارد، اما از چربی اشباع شده فروانی آن نیز نمی‌توان چشم پوشی کرد. همین موضوع دلیل خوبی است که به فکر ایجاد ساختار جدید در دستورهای غذایی خود باشید.

از انواع پنیر پیتزا، پنیر پارمسان را می‌توان جایگزین پنیر پیتزا نمود اما قابلیت کشسانی آن نسبت به پنیر پیتزا بسیار پایین است. پنیر بز، پنیر گورمت، پنیر بورتا و پنیر ریکوتا از جمله پنیرهایی هستند که می‌توانند به جای پنیر پیتزا استفاده شوند.

کره جایگزین پنیر پیتزا

کره جایگزین پنیر پیتزا

کره به دلیل چربی بالایی که دارد نرمی و رطوبت خوبی به پیتزا می‌دهد، چنانچه با طعم و بوی کره مشکلی ندارید کره گزینه مناسبی برای تهیه پنیر پیتزا خواهد بود.

سس مایونز جایگزین پنیر پیتزا

سس مایونز جایگزین پنیر پیتزا

سس مایونزچاشنی جدا نشدنی فست فودها یکی دیگر از جایگزین های پنیر پیتزا می‌باشد البته سس مایونز را بعد از پخت به پیتزا اضافه می‌کنند. البته در حالت عادی نیز از سس مایونز و سایر سس ها در زمان سرو پیتزا استفاده می‎ شود.

روغن زیتون جایگزین پنیر پیتزا

روغن زیتون جایگزین پنیر پیتزا

روغن زیتون نیز مانند کره به دلیل فراهم نمودن نرمی و لطافت در پیتزا می‌تواند به جای پنیر پیتزا مورد استفاده قرارگیرد. روغن زیتون به دلیل اینکه سالم ترین روغن گیاهی موجود می‌باشد در تهیه غذا های مختلف استفاده می‌شود، در کنار افزایش کیفیت مواد غذایی، طعم خوبی نیز به غذا می دهد.

پنیر بادام هندی جایگزین پنیر پیتزا

پنیر بادام هندی جایگزین پنیر پیتزا

همانطور که از اسم آن برداشت کردید این پنیربه جای شیر از بادام هندی به دست می‌آید، برای تهیه این پنیر کافی‌ست بادام هندی خیس خورده را آسیاب کنید. قوام بسیار خوب این پنیر در کنار طعم شور آن را به جایگزین مناسبی برای پنیر پیتزا تبدیل کرده است.

سس پستو جایگزین پنیر پیتزا

سس پستو جایگزین پنیر پیتزا

یکی دیگر از جایگزین های پنیر پیتزا سس پستو می‌باشد، این سس پس از طبخ پیتزا بر روی آن سرو می‌شود. طعم دلچسب در کنار چربی ملایمی که دارد این سس را گزینه مناسبی برای جایگزینی پنیر پیتزا تبدیل کرده است. هرچند خانواده سس ها برای افرادی که رژیم پزشکی و لاغری دارند گزینه مناسبی نیستند اما رنگ سبز این سس همراه با طعم سیر آن بسیار لذت بخش است پیشنهاد می‌شود برای یکبار هم که شده از سس پستو بجای پنیر پیتزا استفاده کنید.

پنیر پیتزای گیاهی یا تاپینگ پیتزا

پنیر پیتزای گیاهی یا تاپینگ پیتزا

محصولی کاملا گیاهی و مشابه پنیر پیتزا با حالت کشسانی و طعم و مزه مشابه پینر پیتزا با این تفاوت که چربی آن از نوع گیاهی بوده و به نسبت پنیر پیتزای معمولی چربی و کلسترول کمتری دارد. این محصول علاوه بر پیتزا قابلیت استفاده در سانویچ و انواع پنیر پیتزا را نیز دارد. این محصول غالبا با شیر شاهدانه تهیه می‌شود این شیر سرشار از پروتئین، کلسیم و املاح معدنی است و بافت نرم، کشسانی بالا و خاصیت آب شوندگی بالای آن در کنار طعم و مزه مشابه پنیر پیتزا، پنیر پیتزای گیاهی را به عنوان بهترین جاگیزین برای گیاهخوران مطرح می‌کند.

استفاده از پنیر معمولی در پیتزا

استفاده از پنیر معمولی در پیتزا

این بحث همواره بین کاربران مطرح می‌باشد که آیا پنیر صبحانه می‌تواند جایگزین پنیر پیتزا باشد یا خیر؟ در باره این موضوع باید عرض کنم که این امکان وجود ندارد زیرا روش تهیه هریک متفاوت است همچنین پنیر صبحانه خاصیت کشسانی ندارد و به تنهایی نمی‌تواند جایگزین پنیر پیتزا باشد. تبدیل پنیر صبحانه به پنیر پیتزا در حقیقت غیر ممکن است زیرا حتی روش عمل آوردن پنیر پیتزا با پنیر صبحانه متفاوت است برای عمل آوردن پنیر پیتزا به شیر اسیدهایی مانند سیتریک یا اسیتیک استفاده می‌شود در حالی که برای عمل آوردن پنیر صبحانه از مایه پنیر (رنت یا رنین) استفاده می‌شود.

مقایسه پنیر پیتزا با پنیرهای معمولی

پنیر پیتزا در مقایسه با پنیرهای معمولی به همان میزان پروتئین دارد چون وقتی شیر لخته می‌شود، بیشتر پروتئین در لخته باقی می‌ماند. آنچه در آب پنیر می‌رود بیشتر املاح، قند و مقدار کمی پروتئین است و می‌توان گفت میزان پروتئین پنیر پیتزا با پنیر صبحانه برابری می‌کند. اما چربی پنیر پیتزا با پنیر صبحانه کمی متفاوت است و مقدار آن بستگی به نوع شیری دارد که در تهیه آن مورد استفاده قرار گرفته است.

لازم به ذکر است پنیر موزارلا باید علی رغم این که دارای کش مطلوب و خوبی باشد، از لحاظ جوندگی دارای بافت لاستیکی نباشد که در زمان جویدن برای مصرف کننده آزاردهنده باشد.

 

چربی مناسب پنیر

البته به برخی پنیرها بعداً چربی اضافه می‌شود مثل پنیرهای خامه‌ای که وقتی لخته تشکیل شده و آب پنیر جدا شد به لخته، خامه یا کره اضافه می‌کنند و بعد آن را قالب‌گیری کرده و نهایتاً پنیر خامه‌ای یا پنیرهای پرچرب تولید می‌شوند. بنابراین میزان چربی پنیر پیتزا یا هر پنیر معمولی دیگری به نوع شیر و چربی اضافه شده در مراحل بعدی آن بستگی دارد.

قاعدتاً روی بسته‌بندی همه مواد غذایی باید خصوصیات کامل از جمله میزان چربی، پروتئین، نمک و کالری درج شده باشد. در رابطه با کلسیم نیز باید گفت پنیر پیتزا هم مانند سایر لبنیات یکی از منابع خوب تأمین کلسیم به حساب می‌آید ولی چون نمک و چربی آن زیاد است بنابراین در مقایسه با یک لیوان شیر کم‌چرب به صرفه نیست تا کلسیم مورد نیاز روزانه‌مان را با خوردن این نوع پنیر تأمین کنیم.

بیشتر بخوانید:

سخن پایانی

پنیر پیتزا به عنوان چاشنی یا مواد اصلی در رسپی غذاهای مختلفی جای دارد این ماده غذایی طعم لذیذ و ارزش غذایی بالا و به این راحتی قابل جایگزینی نمی‌باشد. در زمان انتخاب پنیر پیتزا در فروشگاه ها مسلما با برندها و نام های مختلفی روبرو می‌شوید که این مسئله انتخاب را برایتان سخت می‌کند. برای انتخاب درست بهتر است با برترین برندهای تولید کننده پنیر پیتزا در کشور آشنا شوید و از فروشگاه‌های معتبر خرید نمایید. شرکت نوین نسیم ارومیه از پیشگامان تولید فراورده های لبنی بلاخص پنیر پیتزا در کشور می‌باشد، این شرکت دو برند مطرح عاج و سهولان را به بازار عرضه کرده است. خوشبختانه طی فعالیت مستمر خود در سالیان گذشته تلاش های شرکت نوین نسیم در حفظ رضایت مصرف کنندگان مسمر ثمر بوده است و مصرف کنندگان همواره از محصولات برند عاج و سهولان استقبال نموده اند.

برای دریافت نمایندگی پنیر پیتزا و یا پخش عمده پنیر پیتزا با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا فرم های مربوطه را تکمیل و ارسال نمایید و منتظر پاسخ سریع از جانب کارشناسان ما باشید .