صادرات پنیر پیتزا

فرآورده‌های لبنی درایران به دلیل وجود مواد اولیه ارزان، قیمت مناسبی نسبت به کشورهای همسایه دارند، از این رو تولیدکنندگان و تجار فعال در این صنعت همواره در پی یافتن راهی برای صادرات این محصولات هستند. وجود مواد اولیه با کیفیت و تجهیزات استاندارد تولید پنیر پیتزا سبب شده است که صادرات پنیر پیتزا یکی از شاخه‌های پرسود در بخش صادرات باشد. خوشبختانه سال‌های متمادی‌ست که صادرات پنیر پیتزا از کشورمان به کشورهای همسایه در جریان است، که اخیرا اشتیاق فعالان این صنعت به صادارات بیشتر شده است. یکی از دلایل این امر سود بالای صادرات نسبت به فروش دربازار داخلی است.

البته پنیر پیتزای صادراتی باید استانداردهای کشور مقصد را داشته باشد، از لحاظ بسته بندی بایستی نیاز بازار را شناسایی و با توجه به کشش بازار بسته بندی و صادر شوند. رعایت استانداردهای جهانی در بسیاری از کارخانجات تولیدی کشور میسر نیست، همین موضوع سبب شده که همه تولید کنندگان نتوانند در بخش صادرات پنیر پیتزا فعالیت نمایند. کشور عراق به عنوان بزرگترین و مهمترین مصرف کننده پنیر پیتزای تولید شده در ایران شناخته می‌شود، کیفیت بالا و قیمت مناسب پنیر پیتزای ایرانی باعث شده که تجار بیشماری از کشور عراق جهت عقد قرارداد به ایران سفر کنند. صادرات پنیر پیتزای پروسس و پنیر پیتزای تاپینگ به کشور عراق نسبت به سایر پنیر پیتزاها بیشتر است. بطورکلی امر صادرات و ایجاد درآمد از صادرات در جهت افزایش اشتغال امری ضروری به شمار می‌آید و بایدی بصورت پایدار و مستمر در جریان باشد.

ویژگی پنیر پیتزای صادراتی

گام اول در تولید پنیر پیتزای صادراتی انتخاب مواد اولیه به ویژه شیر تازه و باکیفیت است، اگر تولید کننده‌ای بخواهد در صف صادرکنندگان جایگاه همیشگی داشته باشد باید در گام اول همواره دقیق عمل کند. کیفیت مواد اولیه مخصوصا شیر، مرغوبیت پنیر پیتزای تولید شده را تضمین می‌کند. با توجه به اینکه پنیر پیتزای تولید شده در ایران کیفیت مطلوبی دارد و همواره با میزان چربی کنترل شده، طعم جذاب، کشسانی قابل قبول، استانداردهای غذایی و …. به دست مصرف کنندگان می‌رسد. همین نکته سبب شده که توجه تجار خارجی و خریداران عمده به بازار این محصول جلب شود. جالب است بدانید کشسانی بالا و غیر معقول پنیر پیتزا علی رغم باور عموم دال بر کیفیت پنیر پیتزا نیست، کشسانی زیاد پنیر پیتزا درصورتی به دست می‎آید که مواد افزودنی فراوانی در مراحل تولید به پنیر پیتزا اضافه شود. طعم واقعی در کنار کشسانی معقول نشان از مرغوبیت پنیر پیتزا دارد و کشسانی زیاد به هیچ وجه نشان دهنده کیفیت پنیر پیتزا نمی‌باشد.

فواید صادرات پنیر پیتزا

صادرکنندگان پنیر پیتزا به دو دلیل عمده در این بازار فعالیت می‌کنند؛

  1. قراردادهای کلان و فروش عمده محصول
  2. پرداخت های نقدی و حاشیه سود بالا

این دو مورد به تنهایی می‌توانند هر تولید کننده‌ای را به وجد آورند، در مقایسه با بازار داخلی که قراردادها عموما با پرداخت چند مرحله‌ای و حجم سفارسات کم منعقد می‌شوند، بازار بین المللی بهشت تولید کنندگان محسوب می‌شود.  میزان صادرات هر کشور یکی از شاخصه‌های مهم در علم اقتصاد است، همچنین تاثیر بالایی در افزایش اشتغال در کشورها دارد. صادرات پنیر پیتزا از ایران به مقاصد؛ عراق، افغانستان، قطر، امارات، روسیه، ترکیه وجموری آذربایجان در جریان است. شرکت نوین نسیم ارومیه یکی از صادر کنندگان موفق پنیر پیتزا در کشور است، خوشبختانه با کیفیت و قیمت مناسب برندهای عاج و سهولان توانسته در بین مصرف کنندگان کشور عراق و پاکستان طرفداران همیشگی خود را خفظ نماید و این صادرات پایدار در جریان باشد.

کیفیت پنیر پیتزای صادراتی

صادر کنندگان پنیر پیتزا اصولا پنیر پیتزای با کیفیت‌تر و مرغوب‌تر را صادر می‌کنند، زیرا علاوه بر حاشیه سود بالای صادرات، پنیر پیتزای صادراتی باید زمان زیادی را در مسیر رسیدن به مقصد باشد، در این بازه زمانی باید کیفیت و ماندگاری پنیر پیتزا حفظ شود. مصرف کنندگان در کشور مقصد قدرت انتخاب بالایی بین انواع برندهای مطرح وارداتی و پنیر پیتزای ایرانی دارند، همین مسئله موجب می‌شود که حساسیت تولید محصولات صادراتی چندین برابر  باشد. در این بخش ویژگی‌های پنیر پیتزای صادراتی را بصورت اجمالی بررسی کرده‌ایم:

صادرات پنیر پیتزا ایرانی
  1. کیفیت و رنگ پنیر در زمان خرید
  2. نشان های ملی سازمان غذا و دارو
  3. کسب استانداردهای بین المللی وکیفی
  4. طعم لذیذ و رنگ طبیعی
  5. کمترین میزان مواد نگهدارنده
  6. بسه ندی جذاب و متناسب با بازار رقابتی مقصد
  7. کسب مقبولیت بین مشتریان
  8. و….

پنیر پیتزا صادراتی نوین نسیم

شرکت فرآورده های لبنی نوین نسیم ارومیه از فعالان صنعت مواد لبنی بوده و یکی از پیشگامان تولید پنیر پیتزای با کیفیت و قیمت مناسب با برندهای عاج و سهولان در ایران می باشد. این شرکت با سابقه صادرات انواع پنیر پیتزا موزارلا ، پروسس و تاپینگ به کشورهای عراق و پاکستان توانسته گام مهمی در جهت توسعه و رشد اقتصادی کشور بردارد . امید است با افزایش صادرات پنیر پیتزا به سایر کشورها تحول عظیمی در بخش صادرات مواد غذایی به وجود آوریم که به موجب آن محصولات ایرانی، رقابت‌پذیری بیشتری در بازارهای بین‌المللی داشته باشند.

تماس برای ثبت سفارش